W środę 10.06 klasa druga i trzecia wzięły udział w IV edycji ekologicznego pikniku "Ziemia dla nas, my dla Ziemi", zorganizowanym przez Urząd Miejski, we współpracy z lokalnymi organizacjami. Dzieci zdobyły mnóstwo cennej wiedzy o ekologii, samodzielnie wykonały ekotorby oraz własne naturalne olejki eteryczne. Dzięki uprzejmości Nadleśnictwa Krotoszyn mogły zrobić własnoręcznie naturalne ozdoby oraz dowiedzieć się o życiu zwierząt w lesie. Furorę zrobiło stoisko z żywymi pszczołami, mogliśmy obserwować matkę oraz trutnie w swojej ciężkiej pracy oraz okazy szerszeni zatopione w żywicy. W kole fortuny uczniowie po udzieleniu prawidłowej odpowiedzi otrzymali piękne gadżety. Na koniec każdy został obdarowany roślinką, którą będzie mógł zasadzić w swoim ogródku. Dziękujemy za wartościowy czas i przekazaną z pasją wiedzę.
Krotoszyn - Miasto i Gmina
M. Przybyła
![]()







